Frankfurt - Slováci - Stretnutie!

Autor: dsk-frankfurt | 17.5.2011 o 22:56 | (upravené 17.5.2011 o 23:16) Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1907x

Milí rodáci a priatelia zo Slovenska, hlási sa Vám Nemecko-slovenský kultúrny klub e. V. Frankfurt nad Mohanom. "Poznáme sa?" "Áno!" "Tak to je super!" "Nie?" "My to chceme napraviť!"

 

Nemecko-slovenský kultúrny klub vznikol v roku 2008 - naša oficiálna skratka je DSK. Rozhodnutie založiť ho vzniklo na podujatí Paráda kultúr, na ktorom sa zúčastnila skupina nadšencov – Slovákov, ktorí sa rozhodli zviditeľniť aj Slovensko medzi ostatnými krajinami zastúpenými na tomto festivale. Tu sme zistili, že nás Slovákov je vo Frankfurte nad Mohanom viac, ako sme si mysleli. A tiež, že by bolo dobré, keby sme o sebe navzájom vedeli a keby sme spolu občas niečo podnikli. Najprv sme v máji 2009, s asi 100 hosťami, oslávili založenie nášho klubu, potom sme si v novembri 2009 na spomienkovom večere pripomenuli 20-te výročie nežnej revolúcie. V júni 2010 sme sa opäť zúčastnili na Paráde kultúr, tu nás svojou prítomnosťou podporil aj folklórny súbor Dimitrovec z Bratislavy. V novembri 2010 sme si spolu s Chorvátmi žijúcimi vo Frankfurte pripomenuli 150. Výročie narodenia Martina Kukučína. Mimo týchto oficiálnych podujatí sa stretávame aj pri neformálnych príležitostiach ako sú opekačky alebo zbieranie gaštanov.

Ak máte záujem o ďalšie informácie o nás, alebo nám chcete niečo povedať Vy o sebe, príďte sa na nás pozrieť. Pozývame Vás – všetkých Slovákov, Slovenky, partnerov, partnerky, študentov, deti z Frankfurtu a okolia na našu slovenskú opekačku, ktorá sa koná 21. 5. 2011 od 15,00 – 20,00 v Gartenanlage Ginheimer Höhe, Anlage 2.

Vstup je zdarma. Mäso a klobásky na grilovanie zabezpečíme, kto chce, môže priniesť pečivo, šaláty, koláče...

Prosíme o potvrdenie účasti na kontakt@dsk-frankfurt.de

Zároveň Vás tu chceme informovať o pripravovanom vyučovaní slovenčiny pre deti a dospelých. Podrobné info k tomu nájdete na www.dsk-frankfurt.de.

A tí, ktorí teraz nemôžu prísť, nájdu ďalšie informácie o opekačke a našich akciách v budúcich blogoch.

Za DSK

Emília Šmálová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

SPIŠ KORZÁR

Pri Hrabušiciach horel balón, 12 cestujúcich stihlo ujsť

Teplovzdušný balón sa zachytil na elektrickom vedení.


Už ste čítali?