Frankfurt - Slováci - Stretnutie!

Autor: dsk-frankfurt | 17.5.2011 o 22:56 | (upravené 17.5.2011 o 23:16) Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1866x

Milí rodáci a priatelia zo Slovenska, hlási sa Vám Nemecko-slovenský kultúrny klub e. V. Frankfurt nad Mohanom. "Poznáme sa?" "Áno!" "Tak to je super!" "Nie?" "My to chceme napraviť!"

 

Nemecko-slovenský kultúrny klub vznikol v roku 2008 - naša oficiálna skratka je DSK. Rozhodnutie založiť ho vzniklo na podujatí Paráda kultúr, na ktorom sa zúčastnila skupina nadšencov – Slovákov, ktorí sa rozhodli zviditeľniť aj Slovensko medzi ostatnými krajinami zastúpenými na tomto festivale. Tu sme zistili, že nás Slovákov je vo Frankfurte nad Mohanom viac, ako sme si mysleli. A tiež, že by bolo dobré, keby sme o sebe navzájom vedeli a keby sme spolu občas niečo podnikli. Najprv sme v máji 2009, s asi 100 hosťami, oslávili založenie nášho klubu, potom sme si v novembri 2009 na spomienkovom večere pripomenuli 20-te výročie nežnej revolúcie. V júni 2010 sme sa opäť zúčastnili na Paráde kultúr, tu nás svojou prítomnosťou podporil aj folklórny súbor Dimitrovec z Bratislavy. V novembri 2010 sme si spolu s Chorvátmi žijúcimi vo Frankfurte pripomenuli 150. Výročie narodenia Martina Kukučína. Mimo týchto oficiálnych podujatí sa stretávame aj pri neformálnych príležitostiach ako sú opekačky alebo zbieranie gaštanov.

Ak máte záujem o ďalšie informácie o nás, alebo nám chcete niečo povedať Vy o sebe, príďte sa na nás pozrieť. Pozývame Vás – všetkých Slovákov, Slovenky, partnerov, partnerky, študentov, deti z Frankfurtu a okolia na našu slovenskú opekačku, ktorá sa koná 21. 5. 2011 od 15,00 – 20,00 v Gartenanlage Ginheimer Höhe, Anlage 2.

Vstup je zdarma. Mäso a klobásky na grilovanie zabezpečíme, kto chce, môže priniesť pečivo, šaláty, koláče...

Prosíme o potvrdenie účasti na kontakt@dsk-frankfurt.de

Zároveň Vás tu chceme informovať o pripravovanom vyučovaní slovenčiny pre deti a dospelých. Podrobné info k tomu nájdete na www.dsk-frankfurt.de.

A tí, ktorí teraz nemôžu prísť, nájdu ďalšie informácie o opekačke a našich akciách v budúcich blogoch.

Za DSK

Emília Šmálová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?