Frankfurt - Slováci - Stretnutie!

Autor: dsk-frankfurt | 17.5.2011 o 22:56 | (upravené 17.5.2011 o 23:16) Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1877x

Milí rodáci a priatelia zo Slovenska, hlási sa Vám Nemecko-slovenský kultúrny klub e. V. Frankfurt nad Mohanom. "Poznáme sa?" "Áno!" "Tak to je super!" "Nie?" "My to chceme napraviť!"

 

Nemecko-slovenský kultúrny klub vznikol v roku 2008 - naša oficiálna skratka je DSK. Rozhodnutie založiť ho vzniklo na podujatí Paráda kultúr, na ktorom sa zúčastnila skupina nadšencov – Slovákov, ktorí sa rozhodli zviditeľniť aj Slovensko medzi ostatnými krajinami zastúpenými na tomto festivale. Tu sme zistili, že nás Slovákov je vo Frankfurte nad Mohanom viac, ako sme si mysleli. A tiež, že by bolo dobré, keby sme o sebe navzájom vedeli a keby sme spolu občas niečo podnikli. Najprv sme v máji 2009, s asi 100 hosťami, oslávili založenie nášho klubu, potom sme si v novembri 2009 na spomienkovom večere pripomenuli 20-te výročie nežnej revolúcie. V júni 2010 sme sa opäť zúčastnili na Paráde kultúr, tu nás svojou prítomnosťou podporil aj folklórny súbor Dimitrovec z Bratislavy. V novembri 2010 sme si spolu s Chorvátmi žijúcimi vo Frankfurte pripomenuli 150. Výročie narodenia Martina Kukučína. Mimo týchto oficiálnych podujatí sa stretávame aj pri neformálnych príležitostiach ako sú opekačky alebo zbieranie gaštanov.

Ak máte záujem o ďalšie informácie o nás, alebo nám chcete niečo povedať Vy o sebe, príďte sa na nás pozrieť. Pozývame Vás – všetkých Slovákov, Slovenky, partnerov, partnerky, študentov, deti z Frankfurtu a okolia na našu slovenskú opekačku, ktorá sa koná 21. 5. 2011 od 15,00 – 20,00 v Gartenanlage Ginheimer Höhe, Anlage 2.

Vstup je zdarma. Mäso a klobásky na grilovanie zabezpečíme, kto chce, môže priniesť pečivo, šaláty, koláče...

Prosíme o potvrdenie účasti na kontakt@dsk-frankfurt.de

Zároveň Vás tu chceme informovať o pripravovanom vyučovaní slovenčiny pre deti a dospelých. Podrobné info k tomu nájdete na www.dsk-frankfurt.de.

A tí, ktorí teraz nemôžu prísť, nájdu ďalšie informácie o opekačke a našich akciách v budúcich blogoch.

Za DSK

Emília Šmálová

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?